sobota, 4 maja 2013

Karma dla kotów wybrednych

O tym, że koty są wybredne wiem z autopsji. Moje koty nie dzierżą pasztetów, musów i ryby, ale czy to coś dziwnego? Nie sądzę. Przecież każdy z nas czegoś nie lubi. Kot jednak to zwierzę uparte i jeśli czegoś nie lubi po prostu tego nie zje, nawet jeśli nie miałby nic nie jeść. Nie sprawdziłem tego, ale chyba tak jest, bo nigdy  nie udało mi się kota przekonać do zjedzenia czegoś na co nie miał ochoty.

Inaczej sprawa ma się z psami (tak słyszałem). Psa można podejść, dać na przetrzymanie i przez co w końcu  osiągnąć cel - przekonać go do jedzenia karmy, którą początkowo odrzucał. Wyjaśnia to sprawę braku karm dla psów wybrednych :)

Dla kotów wybrednych praktycznie w każdej marce znajdziemy jakąś pozycję doń przeznaczoną. Po bandzie poszedł Royal Canin serwując naszym kocurom aż trzy pozycje, w zależności od cech jakie koty w karmie cenię najbardziej:

 Royal Canin Exigent 33 Aromatic Attraction - dla kotów, które jedzą zapachem :)


 Royal Canin Exigent 35/30 Savour Sensation - dla kotów zwracających uwagę na kształt i teksturę (karma posiada dwa rodzaje krokietów


Royal Canin Exigent 42 Protein Preference - dla kotów, które aż nadto cenią sobie obecność białka (karma zawiera zwiększoną wartość - aż 42%)Niegdyś Royal Canin posiadał tylko jedną karmę dla kotów wybrednych - Royal Canin Exigent 35/30 - dla uważnych jest to ta sama karma co "nowa" Royal Canin Exigent 35/30 Savour Sensation.


Czytelniku, wiedz jednak, że jeśli zaczniesz kota karmić karmą dla wybrednych, będzie ciężko zaserwować mu coś innego. Są to karmy "na wypasie". Moje koty uwielbiają Purinę Pro Plan Delicate i dla nich tylko ta karma się liczy. Nota bene służy im ona wyśmienicie, więc polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz